Firewalking po druhé

Autor: Ján Španko | 11.4.2016 o 11:54 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  103x

Po druhé je to iné ako po prvé. Je to ako so sexom. Prvý si rýchlo zapamätáte. Sú tam tie emócie. Druhý? Klapka. Akcia. Ideš. 

Cez pol Slovenska
Druhý Firewalking sprevádzalo cestovanie cez pol Slovenska. Z Oravy cez Martin do Topolčian až do Prašíc a kúsok ďalej. Už počas cesty my v hlave šlo. Viem, že to dám. Tak načo tam idem druhýkrát. Však už som to dal. Tak načo znova? O čo ti ide? Rovnako som si vravel, že už by to aj chcelo niekoho s kým by som na takéto akcie chodil. Lebo cesty sú dlhé. A mne sa nechce stále počúvať toho šotka v hlave. Predsa len človek občas potrebuje niekoho pri sebe.

Tak som tu
Privítanie bolo super. Ako už tradične na takýchto akciách. O to viac, že tu nás bolo cca 30. Čiže rodinná atmosféra. Všetci sme sa rýchlo naladili na spoločnú vlnu. Veľa smiechu. Pozitívnej nálady. Hudby a akcie. Proste všetko čo k tomu patrí.

Začíname
Tento krát spomeniem len zopár vecí z akcie. Veľ je opísané v článku Firewalking. Rozdiely boli to je samozrejme. Bolo to po druhé. Bolo to v komornejšej atmosfére. A pristupoval som k tomu inak. Prvý krát som do toho išiel. Moc som neriešil. Druhý krát som viac využíval techniky NLP. Rôzne kotvy na naladenie sa. Rovnako aj vizualizáciu. Pamätám si ako mi pred tým ako som rozbil dosku rukou išlo v hlave to dáš. Pred dvoma rokmi si to dal hravo. Ale teraz som zavrel oči. V hlave som si vizualizoval ako som dosku prerazil. A prehrával si pri tom jednu pieseň. Áno dal som to aj teraz. Črepiny mi prišli ako bežná prechádzka po koreňoch v lese. Taká rutina. Roxor. Ten bol o niečo ľahší ako naposledy. Z oka do oka. Akcia ideme. A je ohnutý. Všetko išlo hravo. Mal som pocit, že až moc ľahko.

Oheň
Pred ohňom som mal veľký rešpekt. To môžete robiť x – krát. Ale je to predsa len oheň. A ten predsa páli. Alebo nie. Naladenie sa na oheň mi chvíľu trvalo. I napriek technikám NLP. I napriek tomu, že ešte aj počasie bolo také ako naposledy. Bolo to iné. Môžno to bolo tým, že nás bolo menej. Nebola to teda masová akcia. Ale proste. Trvalo kým mi telo dalo to áno. Oheň sa otvoril. My sme mohli ísť. Išiel som asi tretí. Hneď ako som stúpil na oheň som pocítil teplo. V hlave mi šlo. Moc skoro. Popálil si sa. Tak ti treba. Ale hneď na to som si povedal. Ok. Tak budem mať 3-4 puchlírky. A čo? Prímam to. Ale som na druhej strane. A s tým som vážne aj išiel potom do toho. Že mám nohy spálené. Ale ďalej som si to užíval. A zopakoval som si aj prechod. Ďalší a ďalší raz. Vždy je to iné. Prvýkrát som mal pocit ok som spálený. Druhýkrát. Ok poď to dáš. Po tretí raz. Poď do toho naposledy. Oči k nebu a šiel som. A že po ten tretí krát som mal pocit, že sa to zlomilo. Dovtedy akoby som bojoval s vlastným egom. To dáš. Musíš byť prvý. Ideš do toho. Tretí krát som mal pocit, že idem lebo proste idem. Chcem tam ísť s vlastnej vôle. A bola to pecka. Na záver som sa poďakoval energii ohňa. Za to, že mi dala to poznanie. Nech krotím svoje ego. Nenaparujem sa. Skrotnem.

Jde se domú
Po ceste od ohňa. Som šiel ešte stále naboso. Do našej akciovej chatky. Po tráve sme stretli veľkého ropušáka ako si len tak skáče cestou necestou. Rozprával som sa s ľudmi. Kráčal. V hlave mi šlo. Ok spálil si sa. Ale stálo to za to. Prišiel som do chaty. Šiel som k umývadlu. Opláchnuť si nohy. Nech môžu ísť čistučké do botasiek. Pozerám na nohy. Nič. Žiadna popáleninka. Žiadny puchlír. Proste nič. Hlava to na mňa dobre zahrala. Nohy boli čisté. Ďakujem...   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odhalila kauzu slovenského predsedníctva. Odkiaľ prišla Zuzana Hlávková?

Gymnázium, ktoré navštevovala momentálne najznámejšia slovenská whistleblowerka, jej plánuje vyjadriť verejnú podporu.

DOMOV

Voliči chcú odchod Kaliňáka a Fica z Bonaparte. Smer bude padať ďalej

V Prešove bude Smer v najhoršej kondícii.

SVET

Pozrite si, ako za dva roky zničila vojna Donecké letisko

Miesto bojov medzi proruskými separatistami a ukrajinskou armádou.


Už ste čítali?