Firewalking na Slovensku

Autor: Ján Španko | 17.3.2016 o 8:59 | Karma článku: 2,77 | Prečítané:  206x

Celú akciu firewalkingu som dostal ako darček. Darček po absolvovaný inej akcie s konkrétnym koučom. Kde som si reštartoval svoju hlavu vo vzťahu k... Teraz Vám teda rozpoviem aké to celé prebiehalo. V malej dedinke pri Žiline.

Ako som k tomu prišiel
Tak keď som platil za 1. akciu u JVČ. Hneď som videl, že zdarma budem mať aj Firewalking s ním. Najskôr mi v hlave behalo, že to je skvelé. Ja absolvujem firewalking. A čím bližšie bol termín akcie. Tým viac mi ten šotek v hlave vravel: čo za blbosť to ideš zase vyvádzať. Na čo si sa to dal. Ty nie si normálny. Ale tak bolo to tu a išiel som. Presun tam vlakom bol o umlčaný toho, že je to hlúposť. A neutiecť domov.

 

Príchod

Prišiel som do miesta konania. Veľmi ma upokojilo, že tam boli normálny ľudia ako ja. A tak som sa skľudnil. Zahlásil sa. Sadol si k djembe (africký bubón) ktoré sa mi páčilo. A čakal som čo sa bude diať. Všetci sme tam mali djembe. Aby sme si mohli spoločne zabubnovať. Na navodenie atmosféry. Osobne djembe teraz využívam aj doma.
Začalo sa rozprávaním teórie. I keď v tomto prípade neviem či sa to tak dá nazvať. Ale proste najskôr Jirí veľa rozprával. Počúvali sme ho. A medzi to sme vlastne veľa hrali. Doslova. Či už na spomínané djembe. Búchali rôznymi penovými valcami rôznych farieb a tvorili hudbu. Ale aj rôzne pohybové hry. Aby sa celkovo utužil kolektív. A navnadili sme svoju myseľ a telo na niečo veľké.


Akce

Budem to opisovať tak ako som to zažil ja. Poradie prvých troch aktivít ste si mohli vybrať ľubovolne. Ja som šiel takto.
 

LAGU – Jít do hlubin - črepiny

Črepiny mi prišli ako tá ľahšia káva. V hlave mi šlo toto je v pohode. To hravo dáš. Hneď ako Jirí vysvetlil spôsob. Tak som išiel na to. A zrazu som bol 5 na rade. To už v hlave boli teda rôzne myšlienky. Hlavne typu ty si mimo. To vážne ideš do toho. Ty si mimo.
Zrazu som stál pred črepinami. Oči na mne. Tu už teda moc času na premýšľanie nemáte. Ale cítil som podporu okolia. A šiel som po črepinách. Pri prechode som teda bol tu a teraz. A je to vidno aj na mojom videu. Kde som skutočne sústredený. Prežívam daný okamih. Ale hneď po prechode to bol skvelý pocit. A išlo sa ďalej.

RAIDO – kôn co k cíli letí – roxor na krku

Po prvom kroku som sa trošku osmelil. Myseľ trošku stíchla. Ale čim viac času ste mali na presúvanie od jedného stanovištia k druhému. Tým viac začínala znova pracovať. Rovnako aj keď ste stáli v rade. Dať si roxorovú tyč na krk o dosť šialenejšie. A rovnako som k tomu ja pristupoval. Ale vtedy sa udial asi ten moment. Pristúpil ku mne už terajší kamarát. Ja som tam mal špeciálny účes v tom že som mal polku hlavy oholenú a polku nie. A on mál zase iné špecifické znamenie tiež s polkou tváre.
Tak sme šli do toho spolu on na jednej strane. Ja na druhej. Pozeráte sa spoločne do očí. A čakáte kedy ste pripravený. Kedy to uvidíte v očiach toho druhého. Niekedy je to čakanie dlhšie. Inokedy kratšie. Keďže nemáte hodinky nikde na očiach. Nemáte moc pojem o čase. Zrazu sa obaja rozhodnete. A idete proti sebe. A je to. Roxor sa ohol. Žiadna rana na krku či niečo podobné nie je. Proste ste to dali. A vy len žasnete.


URUZ – povolám silu zeme – doska zlomená

Roxor mi utkvel v hlave. Myslel som naň. Vedel som, že musím ísť rýchlo ďalej. Nepremýšľať. Konať. Posledný bod v hale. Bola doska. Prelomenie dosky holou rukou. Mal som pocit, že sa dlho pozerám na ostatných ako to lámu. Alebo lámu na druhý pokus. Ja som svoju vyvolenú už držal v rukách. A sledoval som. Zahľadel som sa ako Jiří vysvetľuje jednej pani ako to dať. A vtom to prišlo. Prílev energie. Vedel som, že to dám. I keď kdesi v zadu v hlave. Ešte bol malý pozostatok či toto chcem naozaj dať. Dosku som si položil. A bum. Bola na dve polky.
 

PURAMEDICÍNA– moja sila ja te vzývam – firewalking

Samotnému firewalkingu predchádzali všetky tieto cvičenia. A plus ešte pár iných. Tieto boli z môjho pohľadu tie naj. A šlo sa vonku. Ohnisko sme si nachystali už vopred. Takže teraz sme už mali celkom slušnú pahrebu. Zapla sa hudba. Môj subjektívny názor, že sa to najviac blížilo indiánskej hudbe. Vyzuli sme sa. A bosý sme prechádzali okolo ohňa za rytmu hudby. Kto chcel mohol tancovať. Každý prežíval tie svoje emócie. A to svoje v hlave. Priznám sa, že tu už moc nerozmýšľal. Asi to išlo aj davovou psychózou. Pahreba sa otvorila a mohli sme prejsť. Na žhavých uhlíkoch sa bolo naozaj len chvíľku prešli ste 5 metrov odhadom. Pred Vami človek za vami človek. Takže neužívali ste si to tam. Ani netancovali či niečo podobné. Osobne sa mi podarilo prejsť po pahrebe 2-krát. Ale v tej chvíli si to moc ani neuvedomujete.

Záver

Samotný firewalking je skvelá akcia. A užíval som si každý jeden okamih. Vrelo odporúčam aj ďalej. A tohto roku si to idem zopakovať znova. Ale to čo sa deje tam. Vám viac zmení život až neskôr. Pamätám si ako som prišiel domov. Nemohol som zaspať. Až vtedy mi to všetko v hlave spustilo. Ako by to nemalo ísť. A ide to. Ako to predsa nie je možné. Ako dokázal opustiť svoje strachy. Vravel som si keď som zvládol toto. Väčšina vecí bude potom naozaj úplne jednoduchých. Proste spáľ a zbav sa svojich strachov. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odhalila kauzu slovenského predsedníctva. Odkiaľ prišla Zuzana Hlávková?

Gymnázium, ktoré navštevovala momentálne najznámejšia slovenská whistleblowerka, jej plánuje vyjadriť verejnú podporu.

DOMOV

Voliči chcú odchod Kaliňáka a Fica z Bonaparte. Smer bude padať ďalej

V Prešove bude Smer v najhoršej kondícii.

SVET

Pozrite si, ako za dva roky zničila vojna Donecké letisko

Miesto bojov medzi proruskými separatistami a ukrajinskou armádou.


Už ste čítali?